632693-2020 - ÄndringSverige-VARBERG: Utbildningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunal vuxenutbildning; gymnasiala fristående, teoretiska kurser
Referensnummer: UAN 2021/0191
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Kommunal vuxenutbildning; gymnasiala, fristående teoretiska kurser.
Köparen ska under avtalstiden även ha möjlighet att avropa enstaka kurser inom följande områden:
• Grundläggande vuxenutbildning, flexibel studieform
• Naturvetenskapligt basår, schemalagd studieform
• Särskild utbildning för vuxna, individuell lösning för varje elev