632701-2020 - ÄndringSverige-Gävle: Undervisning och utbildning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildningsplattform samt utbildare för projekt Digitalisering i Praktiken
Referensnummer: 20/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Förfrågan om utbildningsinsatser, handledning och digtal plattform för projekt Digitalisering i Praktiken.
FPX driver ett projekt inom kompetensförsörjning finansierat av ESF riktat mot små och medelstora företag i Norra Mellansverige tillsammans med bland annat IF-metall. Projektet syftar till att bidra till ökad digitalisering hos företag och dess anställda.