632776-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Rollatorer, gånghjälpmedel och gåstolar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRollatorer, gånghjälpmedel och gåstolar
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal på rollatorer, gånghjälpmedel och gåstolar, enligt beskrivning nedan och i bifogade kravspecifikationer och Mall för upphandlingskontrakt.
Intern identifierareIN-IN23-0419
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141720 Gånghjälpmedel, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 50210000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende flygplan och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del