2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Kemikaliehanteringssystem till Region Skåne
Beskrivning: Nuvarande kemikaliehanteringssystemet kommer att upphöra under 2027 och upphandling ska göras för att säkerställa att det finns ett system som uppfyller verksamheternas krav gällande lagkrav kring hantering av produkter, arbetsmiljöaspekter som rör hantering av produkter samt krav på IT- och information
Intern identifierare: 2026-O000244
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000