Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsförmedlingstjänster SLL1629
Referensnummer: FSN 2022-0086
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar Försäkringsförmedlingstjänster till Region Stockholm. Upphandlingen består av ett (1) upphandlingsområde. Region Stockholm önskar teckna ramavtal med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster, 66518000 Försäkringsmäkleri och försäkringsbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen