632889-2020 - ÄndringSverige-Göteborg: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
8257/20 Projektering av kommunala gatuanläggningar inom planområdet för Handel mm vid Backavägen (DP1)
Referensnummer: 8257/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster avseende detaljprojektering av gatuanläggningar och ledningar inom planområdet för handel m.m. vid Backavägen (DP1).