632908-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster i samband med skogsavverkning – Arboristtjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelArboristtjänster
BeskrivningArboristtjänster
Intern identifierare25/69
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning
Ytterligare klassificering (cpv): 71421000 Trädgårdsarkitektur, 77341000 Beskärning av träd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKonsulterande arborist
BeskrivningKonsulterande arborist
Intern identifierare1750410-0
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelPraktiserande arborist
BeskrivningPraktiserande arborist
Intern identifierare1768036-1
Huvudklassificering (cpv): 77341000 Beskärning av träd
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelGenerell del
BeskrivningKonsulterande och praktiserande arboristtjänster
Intern identifierare1770757-2
Ytterligare klassificering (cpv): 71420000 Landskapsarkitektur, 77211500 Trädvård