632916-2021 - ResultatSverige-Visby: Byggteknisk projektledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter projektledning ramavtal
Referensnummer: TN 2020/3083
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71541000 Byggteknisk projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland kommer under de närmaste åren vara i behov av projektledare för om- och nybyggnad av lokaler, VA-ledningsnät, mark- och anläggning mm.
Målsättningen med denna upphandling är att teckna ramavtal med två (2) konsultföretag i rangordning. Om ej tillräckligt antal anbudsgivare kvalificerar sig tecknas avtal med färre konsultföretag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen