Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och installation av gatubelysning Vadstena, Ydre, Ödeshög
Referensnummer: UH-2021-122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Driftentreprenad för service och underhåll av gatubelysning i Vadstena kommun, Ödeshögs kommun och Ydre kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Service av gatubelysning Vadstena och Ödeshög
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning, 45316100 Installation av utomhusbelysning, 45316110 Installation av vägbelysning, 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus, 50232100 Underhåll av gatubelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Service av gatubelysning Ydre
Del nr: 2