2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kostdatasystem
Beskrivning: Upphandling av Kostdatasystem till Botkyrka Kommun. I Botkyrka kommun är det två förvaltningar, Utbildningsförvaltningen (UF) och Vård- och omsorgsförvaltningen (VoF) som ska använda olika delar av systemet.
Intern identifierare: KS/2024:00360
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48517000 IT-programvara, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72260000 Programrelaterade tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kostdatasystem