Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkesinriktad kommunal vuxenutbildning på gymnasial nivå
Referensnummer: GYVF-2020-1114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad, gymnasie- och vuxenutbildningsförvaltningen, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud avseende upphandling av yrkesinriktad kommunal vuxenutbildning på gymnasial nivå i enlighet med de krav och villkor som framgår enligt detta förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Delområde A - Bygg och anläggning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: Delområde B - Industriteknik
Ytterligare CPV-kod(er) 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80531000 Industriell och teknisk yrkesutbildning
Del nr: Delområde C - El-och energi
Ytterligare CPV-kod(er) 80400000 Vuxen- och annan undervisning
Del nr: Delområde D - VVS- och fastighet
Del nr: Delområde E - Naturbruk
Del nr: Delområde F - Fordon och transport
Del nr: Delområde G - Vård och omsorg
Ytterligare CPV-kod(er) 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80530000 Yrkesutbildning, 80561000 Vårdutbildning