63314-2019 - ÄndringSverige-Södertälje: Rekryteringstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster - Adm, Ekonomi och HR
Referensnummer: TI 2018-2067
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av bemanningstjänster för Telge AB, Södertälje kommun och Salems kommun. Upphandlingen är indelad i tre (3) delområden.
Delområde 1 Administration, Delområde 2 Ekonomi, Delområde 3 HR
Aktuella tjänster avser inhyrning av enstaka eller flera personer. Syftet med inhyrning är att fylla tillfälliga eller längre personalbehov och vakanser. Anbud kan lämnas på ett eller flera av delområdena. Varje delområde utvärderas var för sig.