633140-2020 - ResultatSverige-SÖDERTÄLJE: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI2020-1039 Stödboende för vuxna med substansberoende alt. psykiska funktionsnedsättningar
Referensnummer: TI2020-1039
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Dygnetruntbehandling, stödboende för vuxna med substansberoende, tex alkohol, narkotika alt. vuxna med psykiatriska
Funktionsnedsättningar till Södertälje- och Huddinge kommun. Stödboenden ska vara belägna inom Södermanlands, Stockholms, Västmanlands eller Uppsala län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård, 85310000 Socialt arbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen