633149-2022 - PlaneringSverige-Örebro: Busskurer
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Väderskydd och glas, plast och metall
Referensnummer: 22RS4471
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44212321 Busskurer
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillhandahållande av material till väderskydd (busskurer) såsom glas, plast och streckmetall.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14820000 Glas, 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 44110000 Konstruktionsmaterial, 44200000 Konstruktionsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen