Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS - Bemanningstjänster
Referensnummer: GNU 2020/169
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är ett dynamiskt inköpssystem gällande inköp av bemanningstjänter - tillfällig inhyrning av personal för längre och kortare tid. Inom det dynamiska inköpssystemet planeras avrop att skickas ut för deltagande kommuner, kommunalförbund och bolags behov. Andra kommuner/bolag kan tillkomma löpande. Notera att ni som leverantör i det dynamiska inköpssystemet ansöker om att kvalificera er för att kunna ta del av kommande avropsförfrågningar där ni kan delta och lämna anbud under de kommande åren som det dynamiska inköpssystemet är aktivt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 85310000 Socialt arbete, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79610000 Personalförmedling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen