633231-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av kommunikationstjänster
Referensnummer: 2.7.5-9881-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Kammarkollegiet har för avsikt att teckna ramavtal med en leverantör som får agera som myndighetens fullservicebyrå för olika kommunikationstjänster på såväl strategisk som operativ nivå.
Kammarkollegiets behov
Kammarkollegiet upphandlar genom ett öppet förfarande en kommunikationsbyrå. Vi söker en byrå:
- Som kan bli en nära partner i vårt kreativa, digitala och kundorienterade kommunikationsarbete. - Med ett genuint intresse för samhällsfrågor och förståelse för de förutsättningar vi har som myndighet.- Som kan leverera med kvalitet och alltid kostnadseffektivt, i vissa fall snabbt och ibland i dialog med ovana beställare i såväl små som stora uppdrag.
Kammarkollegiet har för avsikt att teckna ramavtal med en leverantör.