6333-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Landskrona: Elektroniskt säkerhetslås
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala nycklar förhandlat förfarande.
Referensnummer: 2017/56
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44521120 Elektroniskt säkerhetslås
II.1.4.
Kort beskrivning
Omsorgsförvaltningen avser att minimera hanteringen av brukares bostadsnycklar. Detta kan uppnås genom att införa digital nyckelhantering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen