Lagerhållning, plockning/packning, kundservice/support och distribution av inkontinenshjälpmedel avtalade med annan leverantör till ordinärt- (enskilt) och särskilt (grupp) boende inom Värmlands län. Upphandlingen är en samupphandling avseende Region Värmlands och länets 16 kommuner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 36 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 79920000 Paketering och tillhörande tjänster, 79991000 Lagerhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen