Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre Drift Malmö
Referensnummer: 2023-FA0000146
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar drift och underhåll av utemiljön m m, kring Region Skånes fastigheter på sjukhusområdet SUS (Malmö) och på Victoriagården.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77314000 Markskötsel, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90620000 Snöröjning, 90690000 Klottersanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen