63341-2019 - ÄndringSverige-Göteborg: Posttjänster för brev
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brev- och paketförmedlingstjänster samt expressleveranser
Referensnummer: C 2018-1365
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64112000 Posttjänster för brev
II.1.4.
Kort beskrivning
Om upphandlingen
Chalmers tekniska högskola avser att upphandla inrikes och utrikes brev- och paketförmedlingstjänster samt expressleveranser.Upphandlingen är uppdelad i två separata delar:
1. Del 1: Brev- och paketförmedlingstjänster2. Del 2: Expressleveranser
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på både del 1 och del 2 eller enbart en av delarna.