2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvårdstjänster 2026
Beskrivning: Upphandlingen omfattar regelbunden lokalvård, tilläggstjänster samt diverse uppdrag inom lokalvård.
Intern identifierare: N050U25-3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: A - Regelbunden lokalvård
Beskrivning: Delområdet omfattar regelbunden och daglig lokalvård samt tilläggstjänster inom regelbunden lokalvård och golvunderhåll
Intern identifierare: A - Regelbunden lokalvård
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: B - Periodisk lokalvård
Beskrivning: Delområdet omfattar periodiska uppdrag inom lokalvård som t.ex. fönsterputs, höghöjdsstädning, storstädning efter cup/event, planerade flyttjänster eller liknande avgränsade uppdrag.
Intern identifierare: B - Periodisk lokalvård
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: C - Akuta lokalvårdstjänster och tillfällig bemanning
Beskrivning: Delområdet omfattar akuta och oplanerade lokalvårdsinsatser inom sanering, flyttstädning eller tillfällig bemanning som komplement till lokalvård i egen regi.
Intern identifierare: C - Akuta lokalvårdstjänster och tillfällig bemanning
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: D - Fullservice
Beskrivning: Delområdet avser en fullservice inom tjänster från delområde A och B.
Intern identifierare: D - Fullservice