633551-2023 - ResultatSverige-Habo: Mätningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MBK-tjänster
Referensnummer: 23/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71355000 Mätningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar mättekniska tjänster avseende inmätning av objekt och utsättningar.
Inledning
Habo kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende MBK-tjänster.
Upphandlingen omfattar mättekniska tjänster samt framtagande av kartprodukter. Uppdragen kommer att vara av varierande art och storlek. Möjlig omfattning enligt 3. Kravspecifikation.
Hela Habo kommuns geografiska område omfattas av upphandlingen. Vissa mättekniska tjänster kan även komma att beställas för något av de kommunala bolagens räkning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71354000 Kartframställning, 71355200 Landmätning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen