Rådgivare Stora projekt till programmet Hållbar avloppsrening
Referensnummer: 20/02320
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
VA SYD arbetar med ett program Hållbar avloppsrening. Tre större byggprojekt ingår i programmet; Nya Sjölunda, Malmö avloppstunnel samt Överföring Lund–Malmö.
Uppdraget avser att tillhandahålla stöd och rådgivning avseende planering, ledning och styrning av program och ge stöd och rådgivning till programmet Hållbar avloppsrening. Konsultens uppdrag omfattar överförande av personliga erfarenheter från etablering och genomförande av komplexa anläggningsprojekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen