633701-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Kraftförsörjningstransformatorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
K14 Krafttransformatorer
Referensnummer: 21-0042E
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31174000 Kraftförsörjningstransformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av två nya krafttransformatorer med första leverans september 2022
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31170000 Transformatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen