633727-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Stöd för fackgranskning inom byggnadsverk, Västlänken
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stöd för fackgranskning inom byggnadsverk, Västlänken
Beskrivning: 1-6 resurskonsulter till Västlänken, 1 Huvudansvarig samt upp till 5 Handläggare Stöd för fackgranskning inom byggnadsverk K för resterande arbetet med att färdigställa Västlänkens entreprenader i Haga och Korsvägen.
Intern identifierare: KOM-417910
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Organisation, resurskonsulter, som stöd för fackgranskning inom byggnadsverk K för resterande arbetet med att färdigställa Västlänkens entreprenader i Haga och Korsvägen.
Intern identifierare: Stöd för fackgranskning inom byggnadsverk, Västlänken