633802-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Finans- och försäkringstjänster – Banktjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Banktjänster
Beskrivning: Huddinge kommun bjuder härmed in anbudsgivare att lämna anbud i upphandling av Banktjänster. I upphandlingen deltar även Huddinge Samhällsfastigheter AB samt Huge Bostäder AB. Upphandlingen omfattar följande banktjänster: Kontostruktur, Räntevillkor, Internetbank, Löneförmedling och lönespecifikationer, Betalningsförmedling, Elektroniska tjänster, Utbetalning av ekonomiskt bistånd, Kontantsmarta lösningar, Korttjänster.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99762:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66110000 Banktjänster