Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och underhåll av värmepumpar och kylanläggningar
Referensnummer: KS-2023-267
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att resultera i ett ramavtal för årliga kontroller samt löpande service och underhåll av värmepumpar och kylanläggningar, i huvudsak kyl/frys i förskolor, skolor, servicehus men även anläggningar med komfortkyla samt kyla för serveranläggningar under avtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50511000 Reparation och underhåll av pumpar, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50720000 Reparation och underhåll av centralvärme
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen