633922-2021 - ResultatSverige-Norrtälje: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mekaniska tjänster
Referensnummer: NVAA 2021-3672
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för mekaniska tjänster inom tre verksamhetsområden.
Efterfrågade tjänster är:
- Svetsningsarbeten
- Industrimontage
- Maskinreparation
- Monteringsarbeten
- Installation av processutrustning
Verksamhetsområdena är:
- Dricksvatten
- Spillvatten
- Dagvatten
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattningen av köpta timmar av beställaren uppskattas till ca 8000 timmar per år.