Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
EKO ultraljudsutrustning klinfys
Referensnummer: 21RS7534
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33124120 Utrustning för ultraljudsdiagnostik
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppgradering av EKO-apparater med tillhörande prober till Medicincentrum, Örnsköldsviks sjukhus.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33112200 Ultraljudsapparat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Medicincentrum Örnsköldsviks EKO-apparater har behov av en uppgradering. I köpet ingår installation samt komplettering av ett antal prober. Befintligt serviceavtal förlängs.