634148-2025 - Resultat
Sverige – Larmsystem – Digitala trygghetslösningar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitala trygghetslösningar
Beskrivning: Staden avser att upphandla en (1) partner för tillhandahållande av trygghetsskapande teknik. Uppdraget omfattar att leverera både hård- och mjukvara, säkerställa funktionalitet genom service, underhåll och support samt tillhandahålla en larmmottagning som garanterar en trygg och obruten larmkedja mellan kunden och Staden.
Intern identifierare: ON 2025/103
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35121700 Larmsystem
Ytterligare klassificering (cpv): 30237475 Elektriska sensorer, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35125000 Övervakningssystem, 35125100 Sensorer, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 79710000 Säkerhetstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000