2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemstöd för särskilda persontransporter
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att ersätta nuvarande system och moduler med modernare verksamhetssystem, med funktionalitet som ger effektivt stöd för hantering av resenärernas serviceresor och möjlighet att effektivisera de interna arbetsprocesserna inom serviceresor och tillhörande supportfunktioner myndighetsutövning, tillståndsgivning, ekonomi, digitalisering och marknad. För närmare information om omfattning, se administrativa föreskrifter punkt 1.1.6
Intern identifierare: IN-IN25-0026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72260000 Programrelaterade tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000