634335-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Hjärtklaffar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjärtklaffar och annuloplastikringar
Referensnummer: RS 2022-04909
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33182220 Hjärtklaffar
II.1.4.
Kort beskrivning
Hjärtklaffar med tillhörande produkter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33182000 Apparatur för understöd av hjärtfunktioner, 33182200 Apparatur för hjärtstimulering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen