2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenadmaskiner och lastfordon med förare
Beskrivning: Upphandlingen omfattar entreprenadtjänster kopplat till Jönköping Energi AB:s och Jönköping Energi Nät AB:s förläggning av elkablar. Tjänsterna ska inkludera de maskiner och utrustning som normalt åtgår för genomförande av olika entreprenadtjänster vid förläggning av el.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105996:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare