63441-2026 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll – Elektrikertjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelElektrikertjänster
BeskrivningDenna upphandling omfattar elektrikertjänster för arbeten under 1000V. Upphandlingen kommer att delas upp i följande kategorier: 1. Automationselektriker 2. Industrielektriker 3. Installationselektriker 4. Larm- och säkerhetstekniker 5. Serviceelektriker Ramavtalet kommer att nyttjas av Sinfras medlemmar som främst verkar inom VA, energi, avfall, stadsnät och fjärrvärme.
Intern identifierare25/24
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000