634446-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter - Byggkonstruktion
Referensnummer: 100/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
I denna kategori ingår konstruktionsuppdrag för alla typer av fastigheter exempelvis bostäder, skolor, lokaler, industrilokaler, idrottsanläggningar, mark, markanläggningar, kontor och övriga offentliga lokaler som staden förvaltar.
Uppdragen kan bestå av framtagning av tekniska utredningar och projekteringsuppdrag i byggprocessens samtliga skeden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315200 Byggkonsulttjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen