Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service, kontroll och nyanskaffning av brandmaterial
Referensnummer: FN 2021/00276-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24951210 Pulver för brandsläckare
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerås stad avser att upphandla ramavtal avseende service, kontroll och nyanskaffning av brandmaterial
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 18 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24951210 Pulver för brandsläckare, 39525400 Brandfiltar, 44480000 Diverse brandskyddsutrustning, 45343000 Installation av brandskydd, 51700000 Installation av brandskyddsutrustning, 75251110 Brandskyddstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen