Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt Bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frysta Pizzabottnar Trebello
Referensnummer: 20/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15896000 Djupfrysta livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Liseberg AB genomför en upphandling av färdigjästa frysta pizzabottnar av neapolitansk typ (försedda med tomatsås och mozzarella) och bjuder härmed in anbudsgivare att lämna anbud i enlighet med förfrågningsunderlaget samt ingående bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15811500 Färdiga brödprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Liseberg AB genomför en upphandling av färdigjästa frysta pizzabottnar av neapolitansk typ (försedda med tomatsås och mozzarella) och bjuder härmed in anbudsgivare att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlaget samt ingående bilagor.