634904-2022 - ÄndringSverige-Ludvika: Brandbilar med vattentank
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Släckbilar till Räddningstjänsten Dala Mitt
Referensnummer: GNU 2022/110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144212 Brandbilar med vattentank
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill ni som leverantör bidra till att rädda liv? Räddningstjänsten Dala Mitt har ett behov av två släckbilar med olika storlek på vattentankarna. Upphandlingen omfattar köp och leverans av två (2) släckbilar där det ena fordonet ska ha en tank på 5 500 L och det andra fordonet ska ha en tank på 3000 L.
Välkommen att inkomma med ert anbud.