634933-2022 - PlaneringSverige-Gävle: Solskydd
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Solskydd
Referensnummer: 22/72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44115900 Solskydd
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI Request for information.
Region Gävleborg gör en RFI för att bygga på med kunskap inför kommande upphandling av Solskydd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 22/72
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner, 39522130 Markiser, 45212190 Solskyddskonstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen