2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förhandsinsyn processledare för utveckling av fjärrvärme och VA-system
Beskrivning: Med anledning av stadsomvandlingen behöver Tekniska Verken i Kiruna AB och Kiruna kraft AB stärka upp organisationen med kompetens för att göra utredningar och presentera förslag över olika framtida lösningar av energiproduktion och ersättning av vattentornet.
Intern identifierare: 2024-098
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71321200 Konstruktion av värmesystem, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71356300 Tekniska stödtjänster, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000