634970-2024 - Resultat
Sverige – Markskötsel – Skötsel av utemiljö
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkötsel av utemiljö
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal avseende tillsyn och skötsel av utemiljön i Järfällas fastighetsbestånd inom Järfälla kommun. Detaljer redovisas i förfrågningsunderlaget i övrigt.
Intern identifierareTen 2023/532
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000