2. Förfarande
Förfarande
Titel: Femaxlig CNC-fräsmaskin
Beskrivning: Inköp av ny femaxlig CNC-fräsmaskin fritt levererat till myndigheten på Lovön på anvisad plats. I leverans ingår också installation, driftprovning och driftgenomgång/utbildning för FRA:s personal. Avtal tecknas med en (1) leverantör.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42621100 CNC-svarv
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119143:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42620000 Svarvar, borr- och fräsmaskiner, 42600000 Verktygsmaskiner, 42000000 Industrimaskiner, 42623000 Fräsmaskiner