635167-2021 - ResultatSverige-Vänersborg: Hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemtekniska produkter för vård- och personlig hygien inklusive fotvårdsprodukter
Referensnummer: RS 2020-05347
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33700000 Hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionens behov av kemtekniska produkter för vård och personlig hygien samt fotvårdsprodukter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24327000 Diverse kemiska produkter, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33713000 Fotvårdsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen