635180-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Mölndal: Installation av brännare
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brännarbyte P1 Riskullaverket
Referensnummer: Dnr2022 104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51135100 Installation av brännare
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell förfrågan avser nya start- och stödbrännare till CFB-pannan (P1)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45251000 Bygg- och anläggningsarbeten: kraftverk och värmekraftverk, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315100 Eltekniska installationer, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 45351000 Maskintekniska installationsarbeten, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen