635210-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster för hemtjänsten inkl. fönsterrengöring
Referensnummer: 585/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städtjänster för hemtjänsten inkl. fönsterrengöring. Fönsterrengörning kan ske i samband med städinsats eller avropas som enskild tjänst.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911300 Fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen