635258-2022 - PlaneringSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Densiometri för mätning av kroppssammansättning hos nyfödda barn
Referensnummer: K 2022-10272
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Karolinska söker information från leverantörer densiometri för mätning av kroppssammansättning hos nyfödda barn 1- 8 kg med denna RFI
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38300000 Mätutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Karolinska söker information om Densiometri för mätning av kroppssammansättning hos nyfödda barn 1-8 kg.