63526-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av teknisk utrustning
Referensnummer: 20226
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38420000 Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp av teknisk utrustning kopplat till gas samt kringliggande tjänster
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38430000 Detektions- och analysutrustning, 38432210 Gaskromatografer, 42130000 Kranar, ventiler och liknande anordningar, 42131000 Kranar och ventiler, 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen