635335-2025 - Resultat
Sverige – Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster – Verksamhetsutveckling
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetsutveckling
Beskrivning: Ramavtal för succesiva avrop av verksamhetsutveckling. Upphandlingen är uppdelad i tre (3) anbudsområden. 1) Förvaltningsövergripande (avtalsstart efter avklarad upphandling) 2) Förvaltningsspecifik (beräknad avtalsstart 2026-06-01) 3) Hälso- och sjukvård (beräknad avtalsstart 2026-06-01) Tjänster som omfattas är översyn av verksamheter, organisation och ekonomi, analys av resultat, utveckling av processer, projektledning samt uppföljning och utvärdering.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Förvaltningsövergripande
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106977:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Förvaltningsspecifik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106977:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Hälso- och sjukvård
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106977:Lot:3