63534-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Utbildning av personal
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildningstjänster riktade till elevassistenter och fritidsledare inom utbildningsförvaltningen i Stockholm stad
Referensnummer: 2.4.2-1018/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79632000 Utbildning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren vill kunna erbjuda pedagogisk personal som kommer i kontakt med barn med särskilda behov/funktionsvariationer en möjlighet att genomgå en elevassistentutbildning respektive fristående
seminarier. Beställaren ska kunna välja att gå de olika delarna oberoende av varandra.
Leverantören ska lämna anbud på hela omfattningen det vill säga:
Utbildningstjänster (kurser, seminarier och workshops) riktade till elevassistenter och fritidsledare avseende elever me
funktionsvariationer/diagnoser
Utbildningstjänsterna beställs i första hand centralt av beställaren. Enskilda skolor ska kunna beställa
utbildningstjänsterna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen