2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trä- och metallslöjdsmaterial
Beskrivning: Uppdraget omfattar material och verktyg som används för skolans undervisning i träslöjd. Anskaffning av materialet kommer göras via Malmö stads e-handelssystem och i leverantörens fysiska butik om sådan finns. Beställare kommer främst att vara grundskolan och artiklarna som köps in kommer främst att användas i utbildningssyfte.
Intern identifierare: STK-2026-326
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44510000 Verktyg
Ytterligare klassificering (cpv): 37800000 Hantverks- och konstmateriel, 39162110 Undervisningsmaterial, 43132100 Borrmaskiner, 43830000 Maskinverktyg, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44511000 Handverktyg, 44511500 Handsågar, 44511510 Blad till handsågar, 44512000 Diverse handverktyg, 44512300 Hammare, 44512800 Skruvmejslar, 80100000 Grundskoleundervisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Trä- och metallslöjdsmaterial